Kredyt konsolidacyjny – jak go łatwo spłacać?

Pożyczka pozabankowa ma za zadanie poprawiać sytuację naszego budżetu. Niekiedy gdy tych zobowiązań weźmiemy na siebie zbyt dużo może być problem z płynnością finansową. Dlatego spłata zobowiązań będzie dla nas kłopotliwa. Można poradzić sobie z tym, jeśli wcześniej będziemy konsolidować kredyty. Warto jednak sprawdzić czym jest konsolidacja.

Na czym polega kredyt konsolidacyjny

Zycie w wielu przypadkach wymaga podjęcia trudnych dla nas decyzji. Czasami brakuje nam pieniędzy na ważne wydatki, a wtedy będzie trzeba starać się o pożyczkę czy kredyty. Teoretycznie staramy się pamiętać o zasadach związanych z braniem chwilówek, jednak nie zawsze przynoszą one pozytywne skutki. Czasami tych zobowiązań mamy zbyt dużo i to będzie się przekładać na nasze finanse. W takim przypadku rozwiązaniem może być kredyt konsolidacyjny. Dzięki temu można będzie unikać nieterminowej spłaty pożyczki. Konsolidacja będzie to złączenie mniejszych zobowiązań w jedno. Dzięki tej operacji klient ma tylko jeden kredyt i rata może być mniejsza niż kilka pojedynczych należności do płacenia. Ostatecznie wszystko będzie zależeć od tego jakie warunki uzyskamy w instytucji finansowej.

Jakie są rodzaje kredytów konsolidacyjnych

Dobra historia kredytowa będzie dawała nam szansę na zaciągnięcie kredytu. Jednak, gdy tych kredytów będzie sporo można brać pod uwagę zmniejszenie liczby rat poprzez kredyt konsolidacyjny. Wyróżnia się dwa rodzaje produktów finansowych, które mają taką formę, a mianowicie kredy konsolidacyjny gotówkowy albo kredyt konsolidacyjny hipoteczny.

Kredyt konsolidacyjny gotówkowy

Konsolidacyjny kredyt gotówkowy przede wszystkim pozwala konsolidować zobowiązania, których nie będziemy w stanie uregulować w terminie, jednocześnie nie ma możliwość uzyskania terminu spłaty dłuższego niż do tej pory. Można także uzyskać dodatkową gotówkę, którą będzie się potem wykorzystywać do innych celów. Procedura składania wniosku będzie dość prosta, a na decyzję o kredycie nie będzie trzeba długo czekać. Można mieć odpowiedź w ciągu kilkunastu minut, przede wszystkim dlatego, że nie ma dużej liczby dokumentów jakie będzie trzeba okazywać. Trzeba także pamiętać, że suma pożyczek jakie mają być poddane konsolidacji nie może być zbyt wysoka. Najczęściej będzie to kilkadziesiąt tysięcy złotych. Warto także o tym pamiętać przy kolejnej chwilówce by nie przekroczyć limitu. Trzeba będzie także wykazać się również odpowiednią zdolnością kredytową.

Kredyt konsolidacyjny hipoteczny

Wyróżnikiem kredytu konsolidacyjnego hipotecznego będą wysokie kwoty takiego kredytu. Tak naprawdę wysokość ogranicza jedynie wartość nieruchomości jaką mamy w formie zabezpieczenia. Nie trzeba będzie się niepokoić jak wymagać złą historią kredytową z BIK, ponieważ nie ma wpisywania do rejestru dłużników. W przypadku obu kredytów konsolidacyjnych hipotecznych wysokość oprocentowania jest niższa niż w przypadku kredytów gotówkowych. Okres kredytowania może być przeciągnięty do 30 lat. Zdolność nie jest także tak dokładnie sprawdzana ze względu na to, że zabezpieczeniem będzie hipoteka.

O serwisie

Serwis poświęcony jest zagadnieniom kredytów i lokat, ze szczególnym uwzględnieniem tematyki kredytów hipotecznych.

Zapraszamy do lektury!

Kontakt

kontakt@kredytlubieto.pl

Galeria