Jak działa karta kredytowa i jak z niej korzystać?

Karty kredytowe - promocje

Jednymi z najkorzystniejszych promocji bankowych są te, które powiązane będą z kartami kredytowymi. Banki są w stanie przygotować dla klientów dość duży bonus na start, ponieważ zdają sobie sprawę z tego, że na dłuższy okres czasu będzie to dla nich korzystne. Polacy często nie wiedzą w ogóle jak karty kredytowe funkcjonują i dlatego łatwo popełniają błędy, które będą wpływać bezpośrednio na zyski banku. Do tego doliczyć należy również kwestie związane z możliwymi impulsywnymi zakupami i dalej możliwość wejścia w pętlę zadłużenia a niestety właśnie na to banki chętnie liczą, ponieważ to daje im wielkie zyski. Dlatego nie ma się co dziwić, że większość banków stara się dążyć do tego, by w miarę możliwości jak najbardziej promować swoje karty kredytowe i zachęcać klientów do ich zakładania.

Różnica między kartą kredytową a debetową

Zacząć należy od początku. Każda karta kredytowa mimo tego, że wygląda podobnie do karty debetowej będzie się różnić kilkoma podstawowymi cechami. Podstawowa sprawa wygląda tak, że kartę debetową może uzyskać praktycznie każda osoba pełnoletnia do swojego rachunku bankowego. Natomiast kartę kredytową dostanie wyłącznie osoba, której bank w jakieś mierze zdecyduje się zaufać, a więć taka, co do której podjęta zostanie pozytywna decyzja kredytowa. Różnica jest tutaj zrozumiała, w końcu jeśli chodzi o kartę debetową płacić będziemy zawsze własnymi środkami finansowymi, które posiadamy. Jeśli pieniędzy nie będziemy mieli to nie dokonamy żadnych zakupów z użyciem karty debetowej. Natomiast jeśli chodzi o kartę kredytową możemy korzystać z pieniędzy banku i dlatego mając możliwość zadłużania się potem musimy te środki finansowe zwrócić. Na początki współpracy będziemy mieli konkretny limit kredytowy, którego wysokość będzie uzależniona od tego jaką zdolność kredytową bank będzie mógł nam zaproponować. Przy staraniu się o kartę kredytową zawsze będzie trzeba przedstawić również dokumenty, które będą ukazywać nasze dochody.

Dochód - upoważnienie do kredytu

Nie powinniśmy się dziwić, że banki takich stałych dochodów wymagają. Właśnie zależnie od tych dochodów jakie będziemy mogli zaprezentować będzie zależeć wysokość tego możliwego zadłużenia jakie bank nam umożliwi do zaciągnięcia. W zależności od tego czym się zaprezentujemy może to być kwota kilkuset złotych a może być kilkadziesiąt tysięcy złotych, więc dochód ma największe znaczenie.

Karta kredytowa - okres bez odsetek

Niektórzy zastanawiają się dlaczego w ogóle korzystamy z kart kredytowych, skoro po prostu będziemy się przy ich użyciu zadłużać i wydajemy nieswoje pieniądze. Odpowiedź jest tutaj bardzo prosta. Banki oferują nam okres bez odsetek, a wieć czas, w którym zwrot wydanych środków nie będzie wiązał się z płaceniem odsetek, dzięki temu dostajemy okazję do tego, by obracać pieniędzmi banku przez mniej więcej 60 dni w zależności od oferty. to właśnie ta możliwość korzystania ze środków bez kosztów dla nas sprawia, że tak wiele osób chętnie wybiera karty kredytowe jako instrument płatności, z którego korzystamy.

O serwisie

Serwis poświęcony jest zagadnieniom kredytów i lokat, ze szczególnym uwzględnieniem tematyki kredytów hipotecznych.

Zapraszamy do lektury!

Kontakt

kontakt@kredytlubieto.pl

Galeria