Czym kierować się przy wyborze oferty bankowej?

Z bankiem nie musimy być związani na całe życie. Jeśli chcemy zmienić bank można to zrobić i nie będzie to wcale takie trudne. Jak się tym zająć? Czym się kierować przy jego wyborze? Banki zachęcają nas do prowadzenia rachunku czyli tak zwanego ROR-u. Jesteśmy obecnie bombardowani reklamami praktycznie na każdym kroku, a placówki banków są gęsto rozmieszczone w otaczającej nas rzeczywistości. Wiadomo, że reklama ma nas zachęcić do prowadzenia rachunku i banki na tym właśnie będą dobrze zarabiać.

Kiedy szukamy informacji o tym jaki bank najlepiej wybrać na pewno znajdziemy w sieci wiele różnorakich rankingów, którzy przedstawią nam najlepsze banku. jednak każde zestawienie daje nam inną kolejność, choć najczęściej czołówka będzie stała. Jakie elementy będą brane pod uwagę przy tworzeniu rankingów? Najczęściej chodzi o koszty prowadzenia, otwarcia rachunku czy płatności kartą. Ważna będzie także kwestia debetu, dostępność bankomatów czy możliwość korzystania z konta przez internet.

Każde zestawienie skupia się nieco na innej kwestii i analizuje konto z innych perspektyw. Jest to oczywiste, że będzie się podchodzić do tego indywidualnie. Każdy powinien także rozważyć sobie co dla niego będzie najważniejsze. Czy chcemy mieć komfort korzystania z konta w sieci czy może darmowe bankomaty. Co będzie wspólne dla wielu banków to brak kosztów za otwarcie konta. Podobnie będzie, gdy chodzi o prowadzenie rachunku. Czasami będzie to ograniczone w taki sposób, że będziemy musieli mieć przynajmniej minimalny wpływ na konto, który będzie regularny. Jeśli chodzi o opłaty za kartę niektóre banki wprowadzają limity, czyli każdego miesiąca trzeba uzyskać odpowiednią wysokość płatności kartą, by nie mieć kosztów za jej posiadanie.

Coraz więcej banków ma również zróżnicowane benefity za to, że ktoś będzie płacił kartą. Zbiera się punkty, które potem będzie można wymienić na jakieś rzeczy lub mamy zwrot gotówki na konto. Obsługa konta przez internet też będzie oferowana całkowicie bezpłatnie. Banki korzystają na tym, że sami będziemy dokonywać operacji bankowych za pośrednictwem internetu. Dla banku to oszczędność i dzięki temu koszt prowadzenia konta jest mniejszy. W bankach pojawiają się także różnorakie aplikacje mobilne, dzięki którym wygodnie będziemy mogli korzystać z dostępu do konta. Jeśli chodzi o wybór konta każdy może decydować się na takie rozwiązanie, które dla niego będzie najlepsze. Wśród banków w naszym kraju wybieranych najchętniej znajdują się: Bank Zachodni WBK, Alior Bank, ING Bank Śląski, mBank, PKO

O serwisie

Serwis poświęcony jest zagadnieniom kredytów i lokat, ze szczególnym uwzględnieniem tematyki kredytów hipotecznych.

Zapraszamy do lektury!

Kontakt

kontakt@kredytlubieto.pl

Galeria