Kto może dostać kredyt dla wolnych zawodów?

Istnieją specjalne kredyty przeznaczone dla osób z wolnych zawodów. Pytanie jakie warunki musi spełniać taka osoba, aby mogła ubiegać się o kredyt tego rodzaju? Kto zalicza się do wolnych zawodów oraz jakie przywileje można otrzymać?

Wolne zawody - czyli kto?

Ciekawi Was zapewne, kto właściwie zalicza się do grona wolnych zawodów. Chodzi tutaj między innymi o lekarzy, adwokatów, notariuszy, architektów i księgowych. Są to zawody wymagające konkretnych kwalifikacji, a ich przedstawicieli można nazwać profesjonalistami. Banki określają do jakich dokładnie osób skierowane są kredyty, lista ta jest ciągle poszerzana. W niektórych miejscach na podobny kredyt mogą liczyć również pielęgniarki, informatycy, a nawet właściciele zakładów pogrzebowych.

Lekarze i inni profesjonaliści - jaki kredyt?

Taki rodzaj kredytu wiąże się z ułatwieniami oraz bardziej atrakcyjnymi ofertami. Bardzo często wystarczy okazanie dowodu osobistego, oświadczenia potwierdzającego dochody oraz dokumentu o wykonywanym zawodzie. To grupa szczególnie doceniana przez banki. Co ważne, znaczenie ma również długość stażu pracy - im większy, tym bardziej wiarygodnym kredytobiorcą staje się dana osoba w oczach banku. Kredyty dla adwokatów, lekarzy, informatyków i innych profesjonalistów może mieć znacznie ciekawsze warunki - wynika to stąd, że bank uznaje potencjalnego klienta za bardziej wypłacalnego.

W przypadku takiego kredytu, raty są wysokie, okres kredytowania jest długi, procedury są znacznie uproszczone, podobnie jak kwestia formalności. Ważna jest także szybka wypłata środków. To nie wszystko, taki kredyt może być nisko oprocentowany, nie ma konieczności zabezpieczeń majątkowych, a umowę można podpisać w miejscu dogodnym dla zainteresowanego.

Kredyt dla adwokata - co warto zapamiętać

Kredyty dedykowane dla wolnych zawodów wyróżniają się niezwykle atrakcyjnymi warunkami. Szczególnie istotna jest łatwa procedura, w której formalności zostają uproszczone do minimum. Wypłacona kwota może być wysoka, a długość kredytowania dłuższa niż w przypadku tradycyjnych ofert. Można powiedzieć, że grupa osób w wolnych zawodach ma specjalne przywileje, ponieważ są to osoby, które w kwestii wypłacalności budzą duże zaufanie. Do tych zawodów zaliczają się najczęściej lekarze, adwokaci, architekci, psycholodzy i informatycy. Lista może różnić się w zależności od banku, w niektórych jest znacznie bardziej rozbudowana. Warto wcześniej zapoznać się z ofertami konkretnych banków i sprawdzić, które dokładnie zawody zostały zakwalifikowane.

O serwisie

Serwis poświęcony jest zagadnieniom kredytów i lokat, ze szczególnym uwzględnieniem tematyki kredytów hipotecznych.

Zapraszamy do lektury!

Kontakt

kontakt@kredytlubieto.pl

Galeria