Kredyt dla singli. Czy singiel dostanie kredyt na mieszkanie?

Obecnie żyjemy w czasach, w których coraz więcej osób chce żyć w pojedynkę stawiając na pierwszym miejscu karierę, natomiast założenie rodziny pojawia się na dalszym planie. Często takie osoby mają wysokie dochody i mało wydatków, dlatego nie ma się co dziwić, że interesują się kredytami hipotecznymi. Jak to w ich przypadku będzie wyglądać?

Logicznym będzie to, że małżonkowie mają łatwiej, ponieważ najczęściej mają dwa źródła dochodu, dla banku tym samym stają się oni jednostką bardziej wiarygodną, mogę być traktowani jako bardziej odpowiedzialni i dojrzalsi. W przypadku, gdy jedna strona przestanie generować dochody zostanie zawsze ta druga. Jednak singiel nie jest na straconej pozycji. Dla banku najbardziej liczą się dochody i jęsli będzie w stanie się nimi wykazać może liczyć na pozytywną decyzję. Jednocześnie trzeba pamiętać, że singiel jest w takiej sytuacji, że ma mniejsze koszty utrzymania, a to również dla banku ma znaczenie.

Jeśli kredyt chcemy uzyskać zawsze będzie trzeba składać wnioski do kilku miejsc jednocześnie. Może się bowiem okazać, że jeden bank stwierdzi, że mamy zdolność drugi zaś powie coś innego. Wszystko będzie zależeć od bankowych analityków a ich logika dla przeciętnego człowieka może się wydawać pokręcona. W uzyskaniu wysokiego kredytu na pewno pomagają oszczędności. Jeśli wygenerujemy spory wkład własny będziemy już krok do przodu i można oczekiwać, że bank potraktuje nas pozytywnie.

Kredyt dla singli - ubezpieczenie

W przypadku singla który stara się o kredyt ze strony banku dość często pojawia się obowiązek wykupywania ubezpieczenia. Nie jest to zaskoczenie, ponieważ kredyt zawierany jest na wiele lat i nie wiadomo co z taką samotną osobą się wydarzy. Gdy krótko po zaciągnięciu kredytu umrze bank będzie miął spore problemy z odzyskaniem pieniędzy, a wtedy będzie można liczyć na to, że ubezpieczenie pokryje raty.

Kredyt dla singli - program Mieszkanie dla Młodych

Jak się okazuje singiel nie jest traktowany gorzej również przez nasz program mieszkanie dla młodych realizowany przez rząd. Program, który ma pomóc w sfinansowaniu wkładu własnego to obecnie przede wszystkim propozycja skierowana do młodych, którzy chcą kupić pierwszą nieruchomość. Tutaj również single nie są pomijani i mogą z tego programu skorzystać.

Obecnie widać, żę singlom będzie zdecydowanie łatwiej o kredyt hipoteczny, sprzyjać będą temu pewne okoliczności. Mogą oni korzystać z tego, że spada oprocentowanie kredytów. Opcji nie brakuje i wystarczy tylko dobrze poszukać, by coś interesującego dla siebie znaleźć. banki nie wykluczają takich klientów, niekiedy nawet traktują ich nieco pozytywniej ze względu na zakładane mniejsze wydatki.

O serwisie

Serwis poświęcony jest zagadnieniom kredytów i lokat, ze szczególnym uwzględnieniem tematyki kredytów hipotecznych.

Zapraszamy do lektury!

Kontakt

kontakt@kredytlubieto.pl

Galeria