Kredyt dla osób pracujących za granicą

Polacy mieszkający za granicą zarabiają więcej od tych, którzy na stałe zostali w Polsce. Wydawałoby się, że skoro zarabiają więcej to łatwiej będzie im uzyskać kredyt. Gdy idziemy do banku dowiadujemy się bowiem, że im więcej zarabiamy tym wyższa będzie nasza zdolność. Jednak jak się okazuje co do osób pracujących za granicą banki mają wiele zastrzeżeń i dodatkowo zabezpieczają się oni na wypadek gdyby kredytobiorca nie chciał spłacać rat kredytu.

Wszystko zmierza ku dobremu

Obecnie sytuacja i tak wygląda lepiej niż jeszcze kilka lat temu. Coraz więcej banków przewiduje takie możliwości. Chętnych do wzięcia kredytu za granicą jest zbyt wielu, żeby móc ich ignorować. Im większy będzie rynek tym większa będzie konkurencja co zawsze będzie korzystne dla klienta. Im większa będzie konkurencja tym korzystniejsze będą oferty. Nie będzie to jednak zmieniać faktu, że osoby mieszkające za granicą są w gorszej sytuacji niż te mieszkające w Polsce. w przypadku kredytów hipotecznych wymagania wkładu własnego będą przykładowo znacznie wyższe. Niekiedy banki będą oczekiwać wkładu nawet 50%.

Kredyt dla osób pracujących za granicą - oferty mniej korzystne?

Sprawa związana będzie tutaj przede wszystkim z formą zatrudnienia, co do której bank nie ma takich możliwości weryfikacji jak to się dzieje z pracą w Polsce. Oczywiście wiele zależy także od kraju, w którym pracujemy. Mieszkańcy dalekich i zamkniętych Państw, gdzie ta możliwość weryfikacji praktycznie w ogóle nie ma miejsca nie mają co liczyć na kredyt. Największą szansę na dobre warunki mają osoby, które pracują na terenie UE. Często wymagać będą umowy na czas nieokreślony, ale też szansa na weryfikację ewentualną będzie większa.

Kredyt dla osób pracujących za granicą a biurokracja

Decydując się na kredyt w takiej sytuacji trzeba się liczyć z rozbudowaną biurokracją. Oczekując na decyzję kredytową będziemy czekać znacznie dłużej niż w momencie, gdy pracuje się w Polsce. dodatkowo będziemy musieli przedstawić również w banku więcej różnych dokumentów, by kredyt uzyskać. Najczęściej jeśli chodzi o dokumenty wynikające ze stosunku pracy te obowiązki będą wyraźnie podniesione i kwestii do przygotowania będzie znaczenie więcej.

Trzeba także pamiętać, że jeśli mamy dokumenty w języku obcym będziemy musieli zadbać o ich tłumaczenie albo też szukać banku, który takie dokumenty przykładowo w języku angielskim nam zaakceptuje. Jeśli chodzi również o kredyty dla takich osób pojawia się kwestia waluty. Tutaj trzeba się trzymać jednej zasady a mianowicie tego, że najlepsza opcją zawsze jest zaciąganie kredytu w walucie, w której będzie się zarabiać.

O serwisie

Serwis poświęcony jest zagadnieniom kredytów i lokat, ze szczególnym uwzględnieniem tematyki kredytów hipotecznych.

Zapraszamy do lektury!

Kontakt

kontakt@kredytlubieto.pl

Galeria