5 rzeczy, których nie rób przed zaciągnięciem kredytu hipotecznego

Jeśli ktoś myśli poważnie o kredycie hipotecznym to dobrze będzie wiedzieć, że niektóre decyzje mogą nam utrudnić starania o kredyt. Warto więc zwracać uwagę na te elementy, które będą miały duże znaczenie i mogą sprawić, że uzyskanie kredytu będzie trudne. Czego więc nie powinno się robić?

Zmiana pracy

Ten punkt wydaje się oczywisty, ale jak się okazuje nie dla wszystkich. Okazuje się, że jest wiele osób zainteresowanych kredytem hipotecznym, którzy pojawiają się w banku w momencie, gdy zmienili pracę. Wydawało im się, że mają większą pensję i dzięki temu łatwiej będzie o kredyt. W praktyce tak to nie wygląda, ponieważ konieczny będzie również okres czasu pracy w danym miejscu. Niektóre banki wymagają przynajmniej kilka miesięcy pracy w danym miejscu zanim dochód będzie brany pod uwagę jako ten, który może być wazny przy staraniu się o kredyt.

Przejście na działalność gospodarczą

Przejście na własną działalność będzie jeszcze gorszą decyzją, ponieważ wtedy już nie będzie trzeba czekać 3 miesiące tylko cały rok. Większość banków wymaga prowadzenia działalności przynajmniej przez 12 miesięcy nim będzie ona brana pod uwagę do akceptowania dochodów uzyskanych z działalności do dochodu do zdolności kredytowej. Niekiedy nawet będą to dwa lata w niektórych bankach.

Zaciągnięcie innego kredytu

Czasami zdarza się nam, że zanim zdecydujemy się na kredyt hipoteczny pojawi się inny kredyt, karta kredytowa czy kredyt na wkłąd własny. To błąd jeśli nie mamy bardzo wysokich dochodów. Każdy kredycik już wcześniej brany w banku nawet o niewielkim rozmiarze będzie bezpośrednio wpływał na naszą zdolność i sprawi, że przy kredycie hipotecznym od razu będzie trzeba się liczyć z tym, że to finansowanie nam proponowane będzie zdecydowanie mniejsze. Dlatego każdy inny kredyt przed wnioskiem o kredyt hipoteczny będzie po prostu znaczącym błędem.

Pójście na zwolnienie lekarskie

Na drukach w banku pojawia się pytanie o zwolnienie lekarskie pracownika. I nie dzieje się tak bez przypadku. Jeśli zakreśli się w okienku informację o tym, że znajdujemy się na zwolnieniu lekarskim to w wielu bankach będziemy całkowicie zdyskwalifikowani zaś w innych będziemy traktowani bardzo opornie. Często taki dochód nie chce być traktowany poważnie przez banki, mogą się pojawiać konieczności przyniesienia jeszcze dodatkowych dokumentów z ZUS. Szczególnie problemowe sytuacje będą w momencie, gdy na zwolnieniu ktoś znajduje się dłuższy okres czasu. Takie zwolnienia są dla kredytów hipotecznych dyskwalifikujące. Jeśli jest taka opcja to warto o kredyt starać się zanim pójdziemy na zwolnienie.

Wygenerowanie dużych kosztów w firmie

W firmie nie powinno się generować dużych kosztów w momencie, gdy chcemy starać się o kredyt. Jeśli generujemy koszty to nie płacimy podatków, ale wtedy właściwie dla banków nie mamy dochodów i co za tym idzie jak wiadomo nie będzie szans na uzyskanie kredytu bankowego. Jeśli wiec mamy zaciągać koszty poczekajmy z tym, gdy już będziemy mieli załatwiony kredyt i bank nie będzie blisko nami zainteresowany.

O serwisie

Serwis poświęcony jest zagadnieniom kredytów i lokat, ze szczególnym uwzględnieniem tematyki kredytów hipotecznych.

Zapraszamy do lektury!

Kontakt

kontakt@kredytlubieto.pl

Galeria